Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Orszak Trzech Króli 2018

„BÓG JEST DLA WSZYSTKICH – WSZYSCY DO STAJENKI”

                Już po raz czwarty, 6 stycznia br. drogami Gwizdowa i Biedaczowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Te uliczne jasełka jak co roku zgromadziły kilkaset mieszkańców Gwizdowa, Biedaczowa, Giedlarowej oraz okolicznych miejscowości. Trasa tegorocznego Orszaku została zmieniona  i wydłużona w porównaniu  z latami ubiegłymi. Na czele Orszaku tradycyjnie szła piękna, duża gwiazda, którą wykonał Pan Henryk Giża  z Biedaczowa, za nią miejscowi strażacy nieśli królewskie sztandary, a po nich szły dwa kucyki, które okazały się wielką atrakcją dla dzieci. Po drodze aktorzy w kilkuminutowych scenkach przybliżali   w sposób wesoły  i poważny wydarzenia znane z Ewangelii i Tradycji. Trzej Królowie mogli także odpocząć w czasie swojej drogi jadąc bryczką.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli 2018

Wycieczka rowerowa

26.06.2018r. Ośrodek Kultury  w Biedaczowie  zorganizował wycieczkę rowerową na rozpoczęcie wakacji.Tym razem udaliśmy się do Żołyni  i odwiedziliśmy miejsca związane z II wojna światową-Cmentarz żydowski i pomnik z ziemią katyńską na żołyńskim cmentarzu -wszystko to w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości.Najwięcej czasu jednak spędziliśmy na placu zabaw,gdzie naprawdę poczuliśmy  smak wakacji.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji programu "Zapobieganie patologiom w Gminie Leżajsk"

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa

Parafialni Ceremoniarze

W sobotę 16 czerwca w Archikatedrze w Przemyślu odbyła się uroczystość zakończenie szkoły Ceremoniarza. Podczas mszy św. której przewodniczył ks. Łukasz Jastrzębski-Ceremoniarz Archidiecezji Przemyskiej nowi Ceremoniarze także z naszej parafii złożyli uroczyste ślubowania. Następnie w auli Wyższego Seminarium Duchownego zostały im nałożone krzyże Ceremoniarza, wręczone legitymacje i pamiątkowe dyplomy. W homilii ks. podkreślił,że służba ceremoniarza nie polega tylko na tym by mieć najwyższą rangę ministranta, ale również na rozmowie z Bogiem  i miłości do Niego. Ceremoniarz to tak naprawdę prawa ręka celebransa podczas Eucharystii-to on musi dopilnować asysty i porządku podczas liturgii. Musi potrafić zachować się podczas nie przewidywanych wydarzeń.

Czytaj więcej: Parafialni Ceremoniarze

Kolędowanie dlla misji

Więcej zdjęć TUTAJ

Czytaj więcej: Kolędowanie dlla misji

Szopka Bożonarodzeniowa

Szopki bożonarodzeniowe w polskich kościołach to świąteczna tradycja, której nie może zabraknąć w żadnej świątyni. Tradycja szopek bożonarodzeniowych zapoczątkowana została przez św. Franciszka z Asyżu. A wszystko zaczęło się w małej miejscowości Greccio we włoskiej Umbrii, gdzie po raz pierwszy wraz z braćmi franciszkanami św. Franciszek urządził stajenkę betlejemską z biblijnymi postaciami.
W naszym kościele możemy podziwiać  szopkę wykonana przez młodzież naszej parafii.

Więcej zdjęć TUTAJ

Czytaj więcej: Szopka Bożonarodzeniowa

Przedstawienie "Dolina Pokoju"

W dniu 10.12.2017r. w kościele parafialnym odbył się spektakl "Dolina pokoju", który został przygotowany przez młodzież i dzieci naszej parafii pod przewodnictwem katechetki pani Magdy Demusz i Karola Dąbka z intencją uczczenia 100 rocznicy objawień fatimskich i z okazji kanonizacji Hiacynty i Franciszka Marto.

Więcej zdjęć TUTAJ

 

Czytaj więcej: Przedstawienie "Dolina Pokoju"

Koncert Maryjny - październik 2017

Czytaj więcej: Koncert Maryjny - październik 2017

I Komunia Święta

14 maja odbyła się w naszej parafii  uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyli trzecioklasiści,  8 dziewczynek i 7 chłopców należący do tutejszej  parafii. W odróżnieniu od kilku poprzednich dni tym razem pogoda spisała się na medal i nie popsuła wszystkim tak ważnego dnia. Już długo przed godz. 10.30 przed kościołem gromadziły się tłumy, rodzice, babcie, dziadkowie i całe rodziny dzieci pierwszokomunijnych. A te w skupieniu czekały na rozpoczęcie uroczystości. Dziewczynki w tradycyjnych białych sukienkach, a chłopcy w albach.

Więcej zdjęć

Czytaj więcej: I Komunia Święta

Przedstawienie "Zagubiona owieczka"

Czytaj więcej: Przedstawienie "Zagubiona owieczka"

Rowerowa majówka

1.05.2017r Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Rowerową majówkę"-czyli rajd dookoła wsi, inaugurując w ten sposób nowy sezon rekreacyjno-sportowy.Już piąty rok w długi,majowy weekend ,wyjeżdżamy z dziećmi i młodzieżą na rowerową wyprawę.Rozpoczynamy również w ten sposób realizację programu"Przeciwdziałanie uzależnieniem i patologiom społecznym w Gminie Leżajsk",który po raz trzeci podjęła do realizacji Parafia w Gwizdowie we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Biedaczowie.Dzięki przyznanym przez Urząd Gminy środkom zrealizujemy kolejne zadania: wycieczki rowerowe i autokarowe,festyn bezalkoholowy i widowiska teatru plenerowego.Zapraszamy dzieci,młodzież i dorosłych wolontariuszy do udziału w naszym programie.

 

Czytaj więcej: Rowerowa majówka

Archidiecezjalny turniej piłki nożnej LSO ministrantów

Archidiecezjalny Turniej piłkarski LSO  Archidiecezji Przemyskiej, którego adresatami są ministranci odbył się  18.02.2017 roku na hali sportowej w Błażowej . Jego celem jest nie tylko sukces sportowy, ale przede wszystkim zachęta do wstępowania w szeregi  ministrantów, uatrakcyjnienie bycia ministrantem, pogłębienie więzi z Kościołem i duszpasterzami, promocja zdrowego stylu życia, aktywnego wypoczynku i mądrego spędzania wolnego czasu, nagroda za ofiarną i wytrwałą służbę.

Więcej zdjęć TUTAJ

Czytaj więcej: Archidiecezjalny turniej piłki nożnej LSO ministrantów

Film Orszak Trzech Króli

Czytaj więcej: Film Orszak Trzech Króli

Koncert kolęd - styczeń 2017r.

Corocznie na zakończenie okresu kolędowego w kościele parafialnym odbywa się koncert kolęd i pastorałek. Różnorodny program sprawia, że koncert cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Uczestnicy prezentują kolędy ludowe, góralskie, pastorałki połączone ze scenkami i tradycyjnymi postaciami. Kolędy to jednak nie tylko tradycyjne brzmienia, ale także różnorodne aranżacje, które urozmaicają program.


Czytaj więcej: Koncert kolęd - styczeń 2017r.

Opłatek parafialny 15.01.2017r

Więcej zdjęć TUTAJ

Czytaj więcej: Opłatek parafialny 15.01.2017r

Orszak Trzech Króli 2017

Orszak Trzech Króli w parafii Gwizdów został zorganizowany w tym roku już po raz trzeci. Mimo silnego mrozu zgromadził około 200 mieszkańców gminy. Prowadzeni przez Trzech Króli, przeszli ulicami miejscowości w kierunku kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia.

Bardzo się cieszymy, że możemy tę Uroczystość spędzać wspólnie i bardzo dziękujemy , że chcecie obchodzić  uroczystości kościelne razem z nami. Nasi aktorzy przebrani za postacie z jasełek, przypomnieli uczestnikom o Uroczystości Objawienia Pańskiego, wyjaśniając jej znaczenie i symbolikę. Razem z  Trzema Królami, prowadzonych przez Gwiazdę, niesioną przez strażaków  maszerowali pozostali mieszkańcy w koronach na głowach. Wszyscy śpiewali piękne polskie kolędy. Orszak przemaszerował przez naszą miejscowość i skierował się w stronę kościoła. Tam Trzej Królowie oddali symboliczny pokłon Dzieciątku w żłóbku. W przygotowanie i zabezpieczenie przemarszu zaangażowali się władze gminy, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, parafianie i policja. Wszyscy wyrazili nadzieję, że Orszak Trzech Króli odbędzie się również za rok.


Więcej zdjęć TUTAJ

 

 

Dekanalny Turniej Piłki Nożnej

10 grudnia 2016 roku na Sali Gimnazjum w Żołyni odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej ministrantów. Nasi piłkarze w kategorii Gimnazjum zajęli 2 miejsce natomiast w kategorii Szkoły Podstawowej zajęli 1 miejsce  i tym samym awansowali do kolejnego etapu rozgrywek rejonowych. Gratulujemy Uśmiech

Więcej zdjęć TUTAJ

Czytaj więcej: Dekanalny Turniej Piłki Nożnej